Hakkımızda

Savior Solar, 7.2 saat/gün ortalama güneşlenme süresi olan ülkemizde, kardeşi Özdisan Elektronik’ten gelen gelişmeci ve atılımcı distribütör geleneğini yenilenebilir enerji alanına taşıyor.

Savior Solar, 38 yıllık Özdisan geleneğinde olduğu gibi yenilikleri yerinde gözlüyor ve anında ulaştırıyor, en iyi ürünü raftan sunuyor, uygulamasına öncülük ediyor, anahtar teslimi proje ve taahhüt hizmetleri dahil olmak üzere geniş işbirliği olanakları sunuyor.

Savior Solar Hakkımızda

Güneş, tüm dünyadaki yaşamın ve nükleer enerji dışında ne formda olursa olsun, kullandığımız bütün enerjinin ve enerji çeşitlerinin kaynağıdır. Sobada yanan odun – kömürden, otomobilde yanan benzine, jeotermal santrallerden, barajda jenaratörü çeviren su gücüne kadar tüm enerji çeşitlerinin ana kaynağı güneştir.

Elektrik enerjisi, endüstriyel olsun, domestik olsun hatta askeri olsun yeryüzünde kullandığımız enerji formlarıın en yaygınıdır. İçten yanmalı otomobillerin yerine son yıllarda elektrikli otomobillerin almaya başlamasından sonra hemen tüm günlük enerji gereksinimleri, kullanım noktalarında elektrik enerjisine göre planlanır.

Temizdir, atıksızdır, pratiktir, taşınması kolaydır fakat çevre açısından önemli olan, enerjinin kullanım noktasında ne formda kullanıldığı değil, nasıl üretildiği ve son kullanım formuna kadar geçirdiği evrelerdir. Elektriği fosil yakıt yakarak elde ediyorsanız, doğa bu kullanılan enerjinin çevresel faturasını başka bir yerlerde ödüyor demektir.

Fotovoltaik elektrik üretimi ise güneş ışınlarından doğrudan enerji üretmenin günümüz teknolojisine göre verimlş, ekonomik ama en önemlisi çevreye en zararsız yöntemidir.