Beykoz Belediyesi Güneş enerjili Park Aydınlatması 1.Etap Projelerini tamamladı

Beykoz Belediyesi Güneş enerjili Park Aydınlatması 1. Etap Projelerini tamamladı

Beykoz’un İncisi Anadolu Kavağı’nda bulunan Kardak Şehitleri Parkı Güneş Enerjisi ile aydınlatıldı. Park ihtiyacı olan aydınlatma için kendi elektriğini kendi üreten, kablo/kazı işçiliğinden ve aydınlatma faturalarından muaf hale getirildi. 

Projede, DMY Grup bünyesinde yer alan Savior firmasının tasarladığı All-In-One dizayn yüksek verimli Solar Aydınlatma ürünü kullanıldı.

3 adet tek kollu ve 1 adet çift kollu 7m uzunluğundaki direklerin üzerinde 36W tüketim yaparak 6500 Lumen çıkış veren SavLight-65 ile  400 m² alana sahip olan bu parkta karanlık bölge kalmamış oldu. SavLight-65 te verimi min.%21.9 olan 5 Buslı Barlı özel tasarım Mono Kristal Güneş Paneli kullanılmıştır. 

Aydınlatma yoğunluğu, akıllı şarj kontrol cihazı ile istenilen seviye ve zaman aralıklarında kademeli olarak ayarlandığı gibi pil grubunu da kontrol ederek ekstra enerji tasarrufu sağlamaktadır. 

SavLight estetik tasarımı ile çevre mimarisine uyum sağlarken LiFePO4 tip pil grubu ile uzun yıllar parka hizmet edecektir. 

SavLight, engellenen karbon salınımı ve geri dönüşüme uygun oluşu ile doğa dostudur.

Beykoz Belediyesi Güneş enerjili Park Aydınlatması 1.Etap Projelerini tamamladı Beykoz Belediyesi Güneş enerjili Park Aydınlatması 1.Etap Projelerini tamamladı Beykoz Belediyesi Güneş enerjili Park Aydınlatması 1.Etap Projelerini tamamladı Beykoz Belediyesi Güneş enerjili Park Aydınlatması 1.Etap Projelerini tamamladı

Savior Solar Malatya

Malatya’ya 97,2 kWp Güç Üretme Kapasiteli Güneş Paneli Teslim Edildi

Milli Savunma Bakanlığı “Malatya İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’na Güneş Panelleri Elektrik Üretim Sistemi Yapılması” Projesi Kapsamında 97,2 kWp kapasitede güneş panelleri teslim edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Malatya Otopark Üzeri Güneş Enerji Santrali projesi yüklenicisi olan 3A Mühendislik firmasına proje kapsamında 97,2 kWp kapasitede güneş paneli teslimatı yapıldı.

Malatya İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’na bağlı kurumların tüketilen enerji maliyetlerini ortadan kaldırmak için harekete geçen MSB, mevcutta bulunan otopark alanlarına uygulanan carport modeli konstrüksiyon ile hem araçların hava olaylarının etkisini minimize etmekte, hem de üretilen enerji ile öztüketimlerinde tasarruf sağlamaktadır.

Savior Solar’ın ilgili proje yöneticisi Serkan Domaç çalışma hakkında “Yapılan çalışma ile güneş enerjisi ile elektrik üreterek, dışa bağımlı hammaddelerle elektrik üretmeye alternatif bir sistem hayata geçmiş olacak. Temiz bir enerji türü olan güneş enerjisi, çevreyi kirletmeden enerji elde edilirken kurulan sistemlerin bakım maliyetlerinin ise çok az olması idareye büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Proje inşaat aşaması tamamlanmış olup, kısa zamanda geçici kabul işleri tamamlanacaktır.

Savior Solar Malatya

Savior Solar, Kartal'da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ve uzaktan izlenebilir park aydınlatma projesini teslim etti.

Hibrit Enerji İle Çalışan Uzaktan İzlemeli Türkiye’nin İlk Park Aydınlatma Projesi

Savior Solar, Kartal’da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ve uzaktan izlenebilir park aydınlatma projesini teslim etti.

Savior Solar, Kartal'da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ve uzaktan izlenebilir park aydınlatma projesini teslim etti.Savior Solar’ın, Kartal Belediyesi tarafından başlatılan rüzgar ve güneş enerjisi ile çalışan hibrit aydınlatma ve izleme sistemi projesi kapsamında, 16 adet aydınlatma direğinin tasarımını ve kurulumunu tamamladı. Her bir aydınlatma direğinde bulunan 40 Watt gücünde ve 5500 lümen aydınlatma sağlayan LED armatürler sayesinde parkın aydınlatması tamamen yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak yapılmaya başladı. Ayrıca, direkler üzerindeki kablosuz kameralar ile parkın güvenliği önemli bir ölçüde arttırılmıştır.

Projede, Home Energy firmasının V100 model rüzgar türbini ve Talesun Marka 265W Polikristalin Solar Paneller ile depolama için Narada firmasının “Polimer Gel” özellikli aküleri kullanılmıştır.

Hollanda kaynaklı ve Venturi prensibi ile çalışan Home Energy firmasının rüzgar türbinleri, 10m/sn hızla esen rüzgarda 100 Watt üretebilirken, rüzgarın hızı 17m/sn’ye çıktığında ise 500 Watt güç üretebilmektedir. Bu türbinin gerek hafif olması gerekse vibrasyona maruz kalmaması güvenlik açısından önem taşımaktadır.

Aydınlatma direklerinde rüzgar türbini, güneş enerjisi panelleri, kablosuz kamera ve anten bulunmaktadır. Elektronik kontrol ünitesi yer yüzeyinin altında Hensel panolarında barınmaktadır.

Direkler üzerindeki bütün ekipmanlar Mikrodizayn firmasının tasarlamış olduğu web tabanlı uzaktan kontrol sistemi (Data Logger)  ile anlık ve geçmişe yönelik takip edilmekle beraber, aydınlatma şiddeti kademeli olarak ayarlanabilmekte ve en yüksek güç tasarrufu sağlanabilmektedir. Sistemin kurulduğu andan itibaren tasarruf miktarları ve karbon salınım değerleri anlık olarak görülmektedir.

Savior Solar, Kartal'da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ve uzaktan izlenebilir park aydınlatma projesini teslim etti.Savior Solar, Kartal'da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ve uzaktan izlenebilir park aydınlatma projesini teslim etti.Savior Solar, Kartal'da tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ve uzaktan izlenebilir park aydınlatma projesini teslim etti.

10-12 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan Solarex fuarında yerimizi aldık.

Fuarda sergilediğimiz ürün ve çözümler arasında mono kristal ve poly kristal güneş panelleri,semi flexible güneş panelleri,on-gridinverterler, off-grid tam sinüs inverter/charger ,off-grid modifiye sinüs inverter,hybrid inverter,solar şarj kontrol cihazları,rüzgar türbinleri yer aldı.

Ziyaretçiler, off-grid savıorsolar SSIN serisi inverter/chargerlara yoğun ilgi gösterdi.

Fuarda ayrıca sulama projeleri, ev için güneş enerji sistemleri ve büyük güçte güneş enerji sistemleri projeleri, küçük güçte GES projeleri hakkında ziyaretçilerimizi bilgilendirdik.

 .