Malatya’ya 97,2 kWp Güç Üretme Kapasiteli Güneş Paneli Teslim Edildi

Milli Savunma Bakanlığı “Malatya İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’na Güneş Panelleri Elektrik Üretim Sistemi Yapılması” Projesi Kapsamında 97,2 kWp kapasitede güneş panelleri teslim edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Malatya Otopark Üzeri Güneş Enerji Santrali projesi yüklenicisi olan 3A Mühendislik firmasına proje kapsamında 97,2 kWp kapasitede güneş paneli teslimatı yapıldı.

Malatya İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı’na bağlı kurumların tüketilen enerji maliyetlerini ortadan kaldırmak için harekete geçen MSB, mevcutta bulunan otopark alanlarına uygulanan carport modeli konstrüksiyon ile hem araçların hava olaylarının etkisini minimize etmekte, hem de üretilen enerji ile öztüketimlerinde tasarruf sağlamaktadır.

Savior Solar’ın ilgili proje yöneticisi Serkan Domaç çalışma hakkında “Yapılan çalışma ile güneş enerjisi ile elektrik üreterek, dışa bağımlı hammaddelerle elektrik üretmeye alternatif bir sistem hayata geçmiş olacak. Temiz bir enerji türü olan güneş enerjisi, çevreyi kirletmeden enerji elde edilirken kurulan sistemlerin bakım maliyetlerinin ise çok az olması idareye büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Proje inşaat aşaması tamamlanmış olup, kısa zamanda geçici kabul işleri tamamlanacaktır.

Savior Solar Malatya